Çalgılı ilahiler caizm mi.mp3

 

İlahileri çalgı,müzik ile, ney çalarak okumak bid’attir.

Okumak için tıklayınız

 

 

 

 

 

Def, tambur ve her çeşit çalgıyı evinde, dükkanında bulundurmak, kendisi kullanmasa bile, satmak, hediye etmek, kiraya vermek günahtır. (Berika)

Müzik, nefsin gıdası, ruhun zehiridir, kalbi karartır. (Dürr-ül mearif)

İlahileri çalgı ile, ney çalarak okumak bid’attir. Harama helal diyen ve haramı ibadete karıştıran kâfir olur. (S.Ebediyye)

 

 

 
 

 

Bugünkü ilahiyi dinlemek için lütfen tıklayın:

Nefsim Beni Harap Etti

 

  

 

 

Reklamlar

Çalgılı ilahiler caizm mi.mp3” üzerine 3 yorum

 1. Kardeşimize Yanıt:
   
  Efendim Kur\’an-ı Kerimde Yazıyor mu Öylemi? Kur\’an- Kerimi çok okuyan biri olarak kur\’an-ı Kerim de Namazın kaç vakit olduğunu,namazın nasıl kılınacağını,güslün nasıl alınacağını,Abdestin farzlarını,sünnetlerini vs. lütfen bize söğlermisiniz.?
  Kur\’an-ı Kerim den Ahkam Çıkarmak Peygamber efendimize mahsustur. Siz bütün bunları Kur\’an-ı Kerimde bulup ona göremi ibaded ediyorsunuz! Yoksa Namazın,Abdestin ve Guslün Farzlarını Kafanıza göremi yapıyorsunuz?
  Eyer kafanıza göre,yani anladığınıza göre yapıyorsanız.Siz Peygambere değil nefsinize uyuyorsunuz demektir. Yok siz Alemlerin Efendisine uyuyorsanız! Nefsinizi bırakmış doğru yolla ulaşmışsınız demektir.Ama sizin konuşmalarınızdan anlaşıldığı kadar ile! Siz Hadis-i Şerifleri Red Ediyorsunuz. Diyecek sözümüz yok Rabbim Selamet versin,Doğru yolla kavuştursun.
   
  \’İYİLİĞE ELVERİŞLİ OLMAYAN KİMSE,FAİDELENEMEZ PEYGAMBERİDE GÖRSE\’\’
   
   Niceleri onu gördüde inanmadı.Biz görmeden inandık ve sevdik.Bizce Seadet’lerin en büyüyü budur.
   
  (Resulüm, sana indirdiğimiz Kur’anı insanlara açıkla) buyuruluyor. (Nahl 44) Kur\’an-ı Kerim den Deliller

 2. Cevap:
   
  Haşa o Nasıl bir iftiradır anlamak mümkün değil. Allahü Teala adına sadece Peygamberler ve onların varisleri söz sahibidir. Cahiller değil.
   
  Sizin görüşünüze göre Kıyamet Alametlerinin tamamı yalan olması gerekir! Öğle ya o dönemde o alametler yoktu! Kıyamet Alametler için Tıklayınız.  
   
  Allahü Teala Resulüne olmuş olacak her şeyi bildirmiştir. Bunun aksini söyleyen kafirdir. Detay için tıklayınız. Hadis-i Şerifte (Bir zaman gelecek, beni yalanlayanlar çıkacaktır. “Hadisi bırak, Kur\’ana bak” diyeceklerdir.) [Ebu Ya’la]
   
  Bunların Kafir olacaklarını Resulullah bildiriyor.Çalgı ile ilgili Hadis-i Şerif lere gelince Hadis-i Şerifte (Cenab-ı Hak, zurna, gırnata, ud, def gibi bütün çalgı aletlerini, cahiliyet döneminde tapınılan putları kaldırmamı emretti.) [İ.Ahmed]  Buyruluyor.
  Çalgı İle Hadis-i Şerif lerin Bağzıları.
   
   Bu Hadis-i Şerif Yalandır diyen acaba delil olarak ‘’O dönemde ud ,gırnata zurna yok daha neler  birde bas,gitar,keman,kemençe  yazsaydınız dese.’’ Bunun imanından Şüphe edilir Bu Hadis-i Şerifi [İ.Ahmed]  Naklediyor Ona mı inanacağız cahillere mi?
   
  Haşa Allahü Teala  zurna,ud,def,gırnata vd. çalgı aletlerinin çıkacağını bilmiyordu Ve Resulüne Bildirmedi. Elbette biliyordu ve Resulüne bildirdi ve Resulullah’ta Hadis-i Şerif lerinde Bildirdi. Dileyen kabul eder dileyen red eder. Herkes tercihinde özgürdür dileyen dilediği dibi yaşasın… Biz sadece İslam Alimlerinin Kitaplarından Nakiller yaptık Kimseye bunları beğendirmek için yazmadık bilinsin…
   
  Birde deniliyor ki; Resulullah Efendimiz Mekkeden Medineye hicretinde oradaki Müminler Resulullahı Defler çalarak karşılamışlardır. Ever Doğru fakat o dönemde daha içkiyi bile yasaklayan Ayet-i Kerime Nazil olmamıştı, şimdi içki içmek helal-mi oldu? Daha sonra Ayet-i Kerimeler Nazil oldukça Resulullah emir ve yasaklarını bildirdi.
   
  Ve Deniyor ki;’’ Peygamber Haram Edemez’’ Bu sözü söyleyen hangi dinden acaba? Ku’an-ı Kerim de Buyruluyor ki;
   
   (Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.)
  [Nisa 80]
   
   (De ki, "Allah’a ve Resulüne itaat edin! Eğer [Resule uymayıp] yüz çevirirlerse, [kâfir olurlar] elbette Allah da kâfirleri sevmez.)
   [Al-i İmran 32]
   
  (O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s