EFENDİM EVLİYAYI SEVMEK,PEYGAMBERİMİZİ (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) SEVMEK OLUR,PEYGAMBERİMİZİ SEVMEK ALLAHÜ TEALAYI SEVMEK OLUR.

 
 

ALANA GELEN BİR YORUM VE YANIT:

 

Selamün Aleyküm

 

Arkadaşım bayağı bir uğraş vermişsin . Allah emeğinin karşılığını versin inşallah. ve doğru yoldan saptırmasın. sadece dikkatimi çeken neden  evliyalardan falan örnek veriyorsun. ölü onlar. Bizim için tek ölçü ve örnek Allah Resuldür.

 

Allah emeklerini zayi etmesin.

 

Diyor…

 

 

Aleyküm Selam Efendim. EFENDİM YORUM VE DUANIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

EFENDİM EVLİYAYI SEVMEK,PEYGAMBERİMİZİ (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) SEVMEK OLUR,PEYGAMBERİMİZİ SEVMEK ALLAHÜ TEALAYI SEVMEK OLUR.

BUNA GÖRE EVLİYAYI TANIMAK PEYGAMBERİ (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) TANIMAK VE ONU (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) TANIMAK ALLAHÜ TEALAYI TANIMAK OLUR.

 

MAKSAT ALLAHÜ TEALAYA ULAŞIP,ONU TANIMAKTIR.ONA (ALLAHÜ TEALAYA) VASITASIZ ULAŞILMAZ. EVLİYALAR VE SALİH KULLAR VE ONLARIN KİTAPLARI ONU TANIYIP ULAŞMAK İÇİN SADECE VESİLEDİR.

 

İNSAN VESİLESİZ YAŞAYAMAZ! BİR ÖRNEK VERİRSEK HERHALDE ANLAŞILACAKTIR. İNSANLAR HASTA OLUR VE HASTALIKLARINDAN KURTULMAK İÇİN DOKTORA GİDERLER, DOKTORA GİTMEK ŞİFAYI DOKTOR VERDİĞİ İÇİN DEĞİL.ŞİFANIN ONUN VASITASI,YANİ VERDİĞİ İLAÇLAR VASITASIYLA GELMESİDİR.

ŞİFAYI VEREN DOKTOR OLSAYDI! HER DOKTORA GİDENİN İYİ OLMASI VEYA HER İLACI KULLANANIN SIHATLİ OLMASI GEREKİRDİ.

 

 HERKEZ BİLİR Kİ!  HER DOKTORA GİDEN VE İLAÇ KULLANAN ŞİFA BULMAZ. ALLAHÜ TEALA ŞİFA İÇİN DOKTORA GİTMEYİ VE İLAÇ KULLANMAYI SADECE SEBEP OLARAK YARATMIŞTIR.ALLAHÜ TEALA ONLAR VASITASIYLA ŞİFA VERMEKTEDİR.

 

HERKES BİLİR Kİ! YAĞMUR BULUT VASITASIYLA GELİR.AMA HER BULUR YAĞMUR GETİRMEZ,HER İLAÇ ŞİFA VERMEDİĞİ GİBİ. BUNLAR O İŞİN OLMASI İÇİN SADECE BİR SEBEPTİR. BURADA ANLATMAK İSTEDİĞİMİZ! EVLİYADA PEYGAMBERLERDE (Aleyhisselam) SADECE BİR SEBEPTİR ve İNSAN BU SEBEPLERİ KULLANARAK HERŞEYİN SAHİBİNE ULAŞIR.

 

 BİR YERE GİTMEK İSTEYEN YÜRÜR VEYA ARACA BİNER! GİDECEĞİ YERE ULAŞMAK İÇİN YÜRÜMEK VE ARACA BİNMEK SADECE VESİLEDİR,İNSAN VESİLEYİ KULLANIR VE VARMAK İSTEDİĞİ YERE ULAŞIR.

 

 BİR KİMSE BEN FİLAN YERE GİTMEK İSTİYORUM FAKAT! YÜRÜMEK,ARACA BİNMEK YANİ BİR VASITA KULLANMAK İSTEMİYORUM DERSE ONUN AHMAK OLDUĞU ANLAŞILIR. (sizleri tenzih ediyorum.) EVLİYALAR,ALİMLER VE ONLARIN KİTAPLARI SÜNNETİ YANİ PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANLAMAK İÇİN BİR SEBEPTİR.

 

 BİR KİMSE O SEBEPLERİ KULLANMADAN HAKKA ULAŞMAK İSTERSE! BİR İNSANIN YEMEK YEMEDEN,DOYMASINI İSTEMESİNE BENZER Kİ,BUDA İMKANSIZDIR. YEMEK DOYMAK İÇİN BİR SEBEP VASITA OLDUĞU GİBİ ALİM VE EVLİYALARA UYMAKTA BİR SEBEP BİR VASITADIR. YANİ ALLAHÜ TEALA ONLARI VE KİTAPLARINI VASITA EDEREK,KALBE ŞİFA,RUHA GIDA VERMEKTEDİR.

 

 BUNLAR SADECE BİR SEBEPTİR ALLAHÜ TEALANIN ADETİDİR. ALLAHÜ TEALA HERŞEYİ BİR SEBEPLE YARATMAKTADIR.ALLAHÜ TEALA DİLERSE SEBEBE GEREK KALMADANDA YARATIR.MÜLK ONUN,KUDRET ONUN. YANİ DOSTLARI İÇİN SEBEBE GEREK KALMADANDA YARATABİLİR. DİLERSE DOKTORA GİTMEDEN ŞİFAYI, BİNEĞE BİNMEDEN MEKANI,YEMEK YEMEDENDE TOKLUĞU NASİP EDER.MÜLK ONUN KUDRET ONUN. KİM KARIŞABİLİR.

 

BİLMELİDİR Kİ! HER KAPININ BİR ANAHTARI OLDUĞU GİBİ, CENNET VE CEHENNEMİN DE BİR ANAHTARI VARDIR. BİRİNCİSİNİN ANAHTARI TA’AT VE İBADETLER, İKİNCİSİNİN ANAHTARIDA HARAM VE GÜNAHLARDIR.

 

İNSAN SEBEPLERDEN BİRİSİNİ KULLANIR VE ASIL YURDUNA ULAŞIR. RABBİM SELİM AKIL NASİP EDİP,SEADETTİ EBEDİYEYE ULAŞANLARDAN EYLER İNŞAALLAH.

 

 

 

 

Çoğunluğa Uymalı mı? Dinlemek için lütfen tıklayınız.

 www.ahmed-ercan.spaces.live.com 

Kim olduğun değil,kiminle olduğun önemlidir.

"İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli,ona göre sevmeli…"

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s