MSN & SPACES

 
 

MSN & SPACES KULLANICILARININ DİKKATİNE! 

 

 

Msn’de ve Spaces’in son yeniliklerinden kaynaklanan bazı olumsuz durumlarla karşılaşmayanınız yoktur! Bunlardan en bariz olanı; spaces & hotmail üyeliklerine sahip olan herkezin sizin msn’nize rahatlıkla sizinle bağlantı kurma isteyinin yollayabilmesi! Bazıları bunu özgürlük olarak görsede, bize göre  art niyetli kişilerinde bu durumu kendi çıkarları ve size bir şantaj için kullanmaları yüksek bir ihtimal. Tanımadığınız kişinin adresinden gelen http//…vb. uzantıların genelde sizin için çok büyük bir risk olduğunu sakın unutmayın! Özelliklede çoğu zaman bu uzantıyı tıklamanızada gerek yok. Sisteminize giren art niyetli kişiler sizin web cam’ınızı aktif hale getirebilir mahrem görüntüleriniz alabilir! Bütün Dosyalarınızı,Resimlerinizi,Videolarınızı tarayabilir ve aktarabilir. Mikrofonunuzu aktif hale getirip sizi dinleyebilirler. …..@hotmail,  …@yahoo,vb. tanımadığınız kişilerden sizinle bağlantı kurmak isteyenler olursa  ihtiyatlı olmakta fayda var.  (Kısacası tanımadığınız kişileri msn’nize eklemeyin!)
listenizdeki herhangi biri de bunu  veya bunun gibi virüs uzantılı msn’e eklerse siz de virüs kapabilirsiniz!. O yüzden
listenizdeki herkese haber verin diyoruz!.

 

Listenizdeki arkadaşlarınızı haberdar edin! çünkü onlar ekleyince  sizlerde potansiyel av olarak bir hedef olduğunuzu unutmayın! (Siz istemeden karşı taraftan herhangi bir dosya & uzantı gelirse!  Arkadaşınız dahil olsa sorun. Bana dosya yolluyor musun? Hayır derse! şüphelenin. Ve kabul etmeyin SİLİN. VEYA İNTERNET BAĞLANTINIZI HEMEN  KESİN. PC’nizi TARAYIN)

 

 

 

Eklemiş ve silmek istediğiniz msn kullanıcılarını öncelikle engelleyin ve ondan sonra silin! Aksi taktirde hedef olmaktan kurtulamazsınız.

 Bu kötü amaçlı yazılımlara Bazen Anti virüsler bile işe yaramıyor!.(AntiVirüs Programınızın düzenli güncelleme yaptığından emin olun!) Virüs  Sisteminize yerleşince fark etmeniz çoğunlukla imkansız.
Animasyon gibi bir iki saniye çalışıyor veya flaş patlar gibi ekranınız bir an kararıp açılır! Sonra bütün özel dosyalarınız ve bütün mahremiyetiniz art niyetli kişilerin bir tık ötesinde!…  ;BİZDEN UYARMASI! TERCİH SİZİN.

 

 

Düzenli günlük güncelleme yapan AntiVirüs Tavsiyem Avast4 İndirmek için lütfen tıklayınız. (Shareware (60 gün)

 

 

Ahmed Ercan M.

                                                                                                                 Ana Sayfa

 

 

                  

www.ahmed-ercan.spaces.live.com 

Kim olduğun değil,kiminle olduğun önemlidir.

"İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli,ona göre sevmeli…"

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s