BATI BATAĞA GİDİYOR

————————————————————————————————————————
 

              BATI BATAĞA GİDİYOR

 

 

 

AB ülkelerinde yapılan istatistikler, son 5 yılda evlilik oranının % 20 azaldığını, boşanmaların % 30 arttığını gösteriyor. AB’de evliliklerin 1960’lı yıllarda % 14’ü boşanmayla sonuçlanırken, 1990’lı yıllarda bu oran % 35’i buldu. En fazla boşanma görülen ülkeler; Belçika’da % 50’den fazla, İsveç’te % 50, Finlandiya’da % 49, İngiltere’de % 45 ve Danimarka’da % 41’dir.
– Köpek ve kediye duyulan sevgi, Batı’da bazı ailelerde cinnet noktasına varmış durumdadır. Avrupalılar yatağını dahi hayvanlarla paylaşıyor. Avrupa’nın medenî insanı, aileyi reddediyor, mutluluğu haplarda, teselliyi alkol ve uyuşturucuda, sevgiyi hayvanlarda arıyor. Aradığı mutluluğu uyuşturucuda da bulamayan Avrupalı, şeker gibi depresyon hapı tüketiyor.
– En iyimser hesaplar Türkiye’nin 10 yıl sonra Avrupa Birliği’ne gireceği yönünde… Bu süre içinde ne Avrupa bildiğimiz Avrupa olacak, ne de Türkiye yerinde sayacak. Genç, dinamik, birçok meselelerini aşmış bir Türkiye, karşısında yaşlı ve sapıtmış bir AB bulacak.
– Avrupa hastaneleri alkol bağımlısı hastalarla dolu. Mahkemeler de en yoğun mesâisini, alkol sebebiyle işlenen suçlara ayırıyor. Fransa adliyesinin giderlerinin % 60’ı alkoldür. İngiltere’deki 18-24 yaş arasındaki kızların ortalama yıllık içki tüketimi 203 litre, Alman kızları 189 litre, Hollandalı kızlar ise 107 litredir. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, akıl hastalarının % 95’i de alkol bağımlısı.
– AB ülkelerinde 1970’te çocukların % 6’sı evlilik dışı iken, hızlı ahlâki çöküş sebebiyle bu oran 2002’de % 30’a çıktı. Kuzey Avrupa’da evlenmeden (nikâhsız) birlikte yaşayan çiftlerin oranı % 53 ile % 70 arasındadır. İsveç’te çocukların % 56’sı, Danimarka, Fransa, Finlandiya ve İngiltere’de % 40’ı ve Belçika’da % 20’si evlilik dışı dünyaya geliyor…

Mustafa Necati Özfatura – Türkiye Gazetesi

 

Kim olduğun değil,kiminle olduğun önemlidir.

“İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli,ona göre sevmeli…”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s